Apie Mus:
VALIUS REMEIKA
GYVENIMO APRAŠYMAS
2001 m. baigė Pasvalio dailės skyrių.
2008 m. baigė Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakulteto taikomosios skulptūros studijas.
Valius Remeika – jaunas skulptorius, pabaigęs Vilniaus dailės akademiją Telšių dailės fakultetą taikomosios skulptūros specializaciją, priklausantis Pasvalio rajono „Rats“ profesionalų menininkų klubui, o taip pat ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus narys. Su abiejomis menininkų grupėmis skulptorius Valius Remeika dalyvauja bendrose parodose.
2017 m. spalio 14 d. Saločių parke (Pasvalio rajonas) atidengtas paminklas Saločių krašto išnykusiems ir nykstantiems kaimams.
2017 m. rugpjūčio 23 dieną Baltijos kelio minėjimo renginyje (Panevėžio – Rygos 51 kilometre) atidengė paminklą nuo Akmenės rajono, kuris mini istorinį momentą 1989 m. Baltijos kelią, kuriame rankomis susikibo trys tautos: Estija, Latvija, Lietuva.
2016 m. Skulptoriaus Valiaus Remeikos darbų parodos atidarymas Vaškų kultūros centre (Pasvalio rajonas)
2015 m. Pasvalio krašto muziejuje pristatytos dvi parodos – menininkų klubo „Rats“ dailės darbai ir vilniečio dailininko Vaidoto Kvašio tapybos paroda. Akmens skulptorius Valius Remeika, salotiškis, bene jauniausias parodos autorius, darbus eksponuojantis su savo buvusiais mokytojais, o dabar ir kolegomis. Ir jau radęs savitą braižą, parodoje pateikęs akmens skulptūras: „Piniginė“, „Medžiotojo kuprinė“, „Jūros dugnas“.
2014 m. Savo gimtojo miestelio Saločių 500 metų jubiliejaus proga teko sukurti jubiliejinį paminklą su miestelio herbu ir užrašu „500 Saločiams“.
Ne kartą skulptoriui Valiui Remeikai teko iš akmens įamžinti sodybose gyvenančių žmonių protėvių šaknis. 2013 m. Pasvalio rajone, Deveitonių kaime prie sodybos įėjimo ant šio akmens skulptorius Valius Remeika iškalė „Čia Steponavičių šaknys“. Tais pačiais metais Biržų rajone Kučgalio kaime žuvusiems partizanams buvo sukurtas atminimo paminklas. Panevėžio rajone išnykusiam kaimui atminti - „Margiai“.
2010 m. Pasvalio krašto muziejuje buvo suorganizavęs savo skulptūrų personalinę parodą.
2010 m. Saločių miestelio skulptorius Valius Remeika Pasvalio miesto poilsio skverui sukūrė istorinį faktą atspindinčią kompoziciją, į tunelį įvažiuojančio siauruko vagono imitaciją. Siauruko vagono imitaciją atspindi siauruko važiuoklė, tunelį – akmuo. Idėjų dienos dalyviai pasiūlė akmenyje iškalti atmintinus žodžius „Trėmimams atminti“, o poilsio skverą pavadinti atminties, kančios ir vilties, tikėjimo, prakalbintos praeities skveru. Tai trėmimo į Sibirą ir kančios akmeninės skulptūros simbolis, menantis skaudžią Lietuvos istorinį laikotarpį.
2010 m. Panevėžio rajone įamžintas išnykęs kaimas „Preibiai“.
Valius Remeika kuria iš akmens įvairius suvenyrus, nominacijas renginiams, įvairius apdovanojimus ir skulptūrėles iš akmens. Visa kūryba ir idėjos yra įgyvendinamos paprastuose lietuviško lauko akmenyse, kuriuose atgyja įvairūs gyvūnų, paukščių, augalų ar daiktų motyvai.
Seniau akmens tašymas Lietuvoje buvo plačiau paplitęs, o akmenys vertinti labiau. Su senovės lietuvių religija, su dangaus kūnų garbinimu siejami akmenys, kuriuose iškalti įvairūs ženklai – saulė, mėnulis, žvaigždės ir kt. Akmenį prakalbinti ir jo dvasias pažadinti geba jaunas skulptorius Valius Remeika.
Valiaus Remeikos kūrybinį kelią ir jo darbus galite pamatyti internetinėje svetainėje skulpturele.lt